Előadások 2021-2022
KÖZÖSSÉGSZERVEZÉS
A közösségszervezés semmi egyéb, mint mikor egymást alig ismerő egyénekből kialakul egy közös nyelvet beszélő, közös értékeket valló emberek csoportja. Egyénekből csoport vagy még inkább csapat lesz. De hogyan?
Erről mesélek izgalmas, gyakorlati példákon keresztül az előadásomon. Mit jelent a közös nyelv, a közös megértés, és miért van erre szükség? Mit jelent az érték és mitől lesz ez közös? Miért jó egy közösség? Miért jó egy közösséghez tartozni? Mit ad ez nekünk, és honnan jön ez a közösségi érzés?
Ezekre mind igyekszem választ adni, és elmagyarázni mindent úgy, hogy izgalmas és érthető legyen. Ha pedig mégis akarnak majd kérdőjelek, remélem ti felteszitek a megfelelő kérdéseket.
Előadó: Benedek György
agile és business coach, közösségszervező, tréner
VEZETÉSI TECHNIKÁK
A vezetőknek kiemelt szerepük van egy vállalkozás sikerességében, hatékonyságában. Minden vállalkozónak, akinek legalább egy beosztottja van, szüksége van a megfelelő vezetői hozzáállásra és a vezetői kommunikációs technikákra. A két órás előadás áttekinti a vállalkozás szempontjából legfontosabb vezetői készségeket, feladatokat. Témáink: A vezetői szerep és a Pygmalion hatás; Vezetői feladatok; Vezetői kommunikáció – a félreértések 7 forrása és azok elkerülése; Helyzetfüggő vezetés; Kitekintés: mit kell tudnia egy vezetőnek?
Előadó: Dr. Daróczi Zoltán
tréner, szervezetfejlesztő, tanácsadó, egyetemi oktató
TÁRGYALÁSTECHNIKA, ÉRTÉKESÍTÉSI TECHNIKA
Az üzleti életben tárgyalni tudni kell. A beszállítókkal, bankokkal, vevőkkel rendszeresek az üzleti megbeszélések, tárgyalások. A két órás prezentáció témája mindaz, amit egy jó tárgyaláshoz, értékesítéshez tudni kell: a tárgyalás előkészítése; a tárgyalás folyamata, struktúrája; első benyomás;
vevői igények felmérése; a érvelés, ellenérvkezelés és manipuláció technikái; az értékesítés valós helye az üzleti sikerben.
Előadó: Dr. Daróczi Zoltán
tréner, szervezetfejlesztő, tanácsadó, egyetemi oktató
PREZENTÁCIÓS TECHNIKÁK
A prezentáció fontos feladat egy vezető munkája során. Prezentációt használunk az ötletek, feladatok bemutatásában, a vevők meggyőzésében, a szélesebb társadalommal való kapcsolattartásban. A marketing eszközök készítésében is kiválóan használhatók a prezentációs ismeretek.
A két órás előadás áttekinti a prezentációhoz tartozó fontos témaköröket: a célkitűzés szerepe; előadói kiállás; prezentáció tartalmi felépítése; a képek, videók és grafikák szerepe; időbeosztás és prezentációs szoftverek használata.
Előadó: Dr. Daróczi Zoltán
tréner, szervezetfejlesztő, tanácsadó, egyetemi oktató
PROJEKTMENEDZSMENT
A vállalkozások fejlődése és átalakulása szükségszerűen hozza magával a különböző projekteket. A nagyobb vállalatok tisztában vannak a projektek elindításának, kivitelezésének szabályaival, mesterien használják a projekteket a fejlesztésben és problémamegoldásban. A két órás előadás célja, hogy segítsen a projektek mikro- és kisvállalati használatában. A projekt menedzsment előadás témái: mi a projekt - mikor van szükség projekt indítására; a projekt menedzsment alapfogalmai; a projekt tervezés folyamata – a célkitűzéstől a kész tervig.
Előadó: Dr. Daróczi Zoltán
tréner, szervezetfejlesztő, tanácsadó, egyetemi oktató
AGRÁRDIGITALIZÁCIÓ
A munkaintenzív ágazatból a robotizációt, mesterséges intelligenciát is alkalmazó smart farming terület lett a mezőgazdaság húzóágazata, a digitális „robbanás” most zajlik. Az előadás keretében az agrárdigitalizáció és az ezzel szorosan összefüggő innováció főbb céljainak, illetve a gyakorlatban már meglévő technológiai elemeinek és a jövő fejlesztési irányainak bemutatása és megismerése a cél, mely a modern informatikai megoldások jobb megértését teszi lehetővé. A digitális eszközök hatékony és okos használata az eddig megtapasztalt kényelmi funkciókon felül, olyan versenyelőnyt jelent a gazdaságok számára, melyek a fennmaradás és prosperálás zálogaként is definiálhatóak. Az exponenciálisan növekvő adatok, adatbázisok, adatforgalom miatt megjelentek a Big Data és MI rendszerek, amelyek felhasználása a vállalati döntésekben elengedhetetlen.
Előadó: Dr. Mezőszentgyörgyi Dávid
agrárszakember, egyetemi docens, tanácsadó
ONLINE BIZTONSÁG
- Jelszó védelem – jelszó kezelés;
- Kétfaktoros azonosítás;
- Személyes adatok védelme;
- Online vásárlás, banki ügyintézés;
- Hivatalos ügyek intézése / ügyfélkapu;
- Email fiók védelme;
- Gyanús weboldalak felismerése;
- Adataink biztonsági mentése, tárolása;
- Vírusvédelem, vírusadatbázis frissítése;
- Operációs rendszer frissítések telepítése;
- Rendszer helyreállító másolat készítése;
- Tárhely karbantartás;
- Felugró ablakok.
Előadó: Dr. Nyikes Zoltán
PHD, főiskolai docens, kutató
TALAJGAZDÁLKODÁS MÁSKÉNT
Az előadásban a talaj fontossága áll a központban: legfőbb kérdésnek azt tekintem, hogy megértsük, miért van szükség a talaj művelésére, és szükség van-e erre minden esetben. A harmonikus talajhasználat feltételezi azt, hogy a termelési igényeinket és talajunk potenciálját összehangoljuk. Ezt kiskerti körülmények között és gazdasági méretekben is megtehetjük, de más-más módszereket kell használnunk. Ha műveljük a talajt, akkor azt mivel tegyük, hogyan találjuk meg a megfelelő eszközt és a megfelelő talajállapotot; mivel helyettesíthetünk művelési elemeket és hogy biztosíthatunk kiegyenlített termesztést természetes módszerekkel, a talaj védelmével – ez a mezőgazdasági, kerti termesztés alapkérdése.
Előadó: Dr. Pusztai Péter
egyetemi docens, kutató, MATE
TERMÉKEK/SZOLGÁLTATÁSOK NÉPSZERŰSÍTÉSE: marketingterv, social media
- Online kommunikációs platformok és sajátosságai
Google Ads / YouTube / Facebook / Instagram / Messenger / LinkedIn / TikTok
- Marketing és kommunikációs terv:
- Mi a termék vagy szolgáltatás?
- Kik vannak a piacon, kik a versenytársak, helyettesítő termékek?
- Ki a célcsoport? Milyen demográfiai tulajdonságokkal rendelkeznek? Mi fontos számunkra vásárlás során?
- Hol érjük el leghatékonyabban a célcsoportunkat?
- Online platformok meghatározása, fizetett és organikus kommunikáció arány?
---» Negyedéves kampányterv készítése: Hogyan fogjunk hozzá? (Ehhez biztosítok sablont is, amelyet szabadon lehet használni).
- Fizetett hirdetések
- Egyes platformok bemutatása fizetett hirdetések szemszögéből?
- Megfelelő fizetett platform kiválasztása. Költségkeret meghatározása. Kampánybeállítások (tutorial linkek biztosítása).
- Eredmények értékelése, beállítások, üzenetek optimalizációja.
- Esettanulmány (Itt a szezon! hírlevél marketing, Kakukk Élőkert kertközösség ecommerce értékesítés, Gépközvetítő Kft. versenytárs akklimatizáció, új platformok, trendek vizsgálata).
- Organikus kommunikáció és annak fontossága
- A folyamatos tartalomgyártás és közösségépítés fontossága, módszerei.
- Content Calendar, kommunikáció minimum havi megtervezése.
- Tartalmi források.
- Analitika, utánkövetés
- Weboldal, Facebook/Instagram oldal teljesítményének mérése, látogatók böngészési és demográfiai tulajdonságainak vizsgálata.
- Következtetések levonása, ezek alapján stratégia finomítása, költségkeret allokálása.
- Ügyfél visszajelzések gyűjtése, tartalmuk beépítése a kommunikációba.
Előadó: Sipos Gábor György
online marketing specialista
ALTERNATÍV NÖVÉNYVÉDELEM
Fenntartható szemléletű növényvédelem/Ökológiai szemléletű növényvédelem.
Az EU bio rendeletben engedélyezett készítmények, anyagok és eszközök alkalmazási lehetőségei. Egyszerű anyagok használata. Információ, szakirodalom.
Előadó: Dr. Szalai Zita
SOCIAL ENTREPRENEURSHIP – TÁRSADALMI VÁLLALKOZÁS
Választ kapunk olyan kérdésekre, hogy mi a különbség a társadalmi vállalkozás, a nonprofit vállalkozás és a hagyományos vállalkozás között. Hogyan fejleszthető ki a társadalmi üzleti modell és skálázható-e? Mi a társadalmi hasznosság és hogyan mérjük? Milyen módon kommunikálja a társadalmi vállalkozás a társadalmi hatásmérés eredményeit és az mennyiben erősítheti a vállalkozás sikerét? A társadalmi vállalkozás hogyan alakítja ki és növeli a közösséget, egyben hogyan hat a közösségre a társadalmi jó ügy?
Előadó: Bedő Beatrix
Üzleti terv és pénzügyi tervezés
Az Üzleti terv öszeállításának lépései
- Milyen lépései vannak az üzleti terv elkészítésének?
- Mit jelent az alapfeltételek biztosítása?
- Ki, mit, hogyan, miből – a vállalkozó és a tervezett vállalkozás, a működés részletei, az iparág, a piac, a versenytársak elemzése, marketingterv, kockázatkezelés, a pénzügyi tervzés lépései
- Miért szükséges pénzügyi tervezés?
- Fogalmak tisztázása, pénzügyi elemzés: bevételi és kiadási terv, eredménykimutatás
- Bevételi terv: üzleti/naptári éves és havi bontás, értékesítésből és egyéb bevételekből történő előzetes kalkuláció
- Ráfordítási/kiadási terv 1.: beruházási költségek, mire lehet szükség a vállalkozás elindításához: ingatlan, tárgyi eszközök, materiális és immateriáls javak
- Ráfordítási terv 2.: működési költségek: személyi jellegű kiadások, állandó és változó kiadások
- Eredménykimutatás
- Az üzleti terv összefoglalása
Előadó: Boldog Beáta
coach, tanácsadó
Élelmiszerbiztonság - élelmiszerbiztonsági alapok
Előadó: VAJAI PÉTER
befektetési és vagyonkezelési szakértő
További előadások feltöltés alatt:
Export-és disztribúciós lehetőségek
Fenntartható mezőgazdaság.
Innovatív növényvédelem.
Élelmiszerbiztonság - élelmiszerbiztonsági alapok
Az állati eredetű termékek (pl. tejtermékek, húsok, húskészítmények) minden szinten – akár fogyasztóként, saját használatra készítve, akár kistermelőként, vagy kisebb-nagyobb vállalkozásban előállítva – élelmiszerbiztonsági kockázatot rejtenek magukban. Az elkészült termék biztonságosságát az alapanyagok megfelelőségén, tárolásán túl a termékek előállítás és szállítás során történő kezelése is befolyásolja, így a termékek előállításakor fokozottan kell figyelni az általános, élelmiszer-biztonságot befolyásoló tényezőkre. Az előadásban nagyobb részt az állati eredetű élelmiszer-előállítással kapcsolatos témákat járjuk körül.
Az Élelmiszerbiztonság-élelmiszerbiztonsági alapok előadás témakörei nagy vonalakban:
- Mi az élelmiszerbiztonság, miért és kinek fontos?
- Ki és milyen körülmények között állíthat elő közfogyasztásra szánt élelmiszert?
- Kistermelői élelmiszer-előállítás – mit lehet és mit nem?
- Élelmiszer forgalmazás a helyi piacon – mire kell engedély, és milyen minimumkövetelményeket kell hozzá teljesíteni?
- Konyhai higiénia – hogyan előzzük meg az élelmiszer eredetű megbetegedéseket?
- Ételt csak okosan! – Mítoszok közt: a leggyakoribb tévhitek az élelmiszerekkel kapcsolatban, a „városi legendák” igazságtartalma
- Élelmiszertermeléssel, -előállítással, -forgalmazással kapcsolatos tájékoztatók, útmutatók, jogszabályok elérhetősége
- Maradék nélkül – élelmiszerhulladék mennyiségének csökkentése, a keletkező melléktermékek kezelése
- Kiemelkedni a többiek közül- védjegyek (GMO mentes, Koronás, KMÉ)