Általános Feltételek
A Mikroprojekt támogatási program általános feltételei
TalentA Magyarország-2021
A Mikroprojektről
A Corteva Agriscience TalentA Magyarország-2021 Program keretében kiírt Mikroprojekt -versenyében – a Szabályzatban meghatározott kivételekkel - minden Résztvevő részt vehet aki:
- az online szakmai előadások közül 13 előadáson dokumentáltan részt vett, és erről írásbeli Képzési Tanúsítvánnyal rendelkezik
- elkészítette az üzleti tervet, amelyben felvázolja a Mikroprojektnek a fenntartható fejlődést és a közösségek élelmezésbiztonságának javítását célzó koncepcióját
A Corteva Agriscience a fenntartható fejlődés céljaival összhangban olyan versenyképes projekteket támogat, amelyek célja a közösségek élelmezésbiztonságának javítása és a releváns szükségletek kielégítése:
- az éhség leküzdése
- az ivóvízhez való hozzáférés biztosítása
- a felelős fogyasztás támogatása
- a klímaváltozás elleni küzdelem
- az ökoszisztéma megőrzése
A Mikroprojekt verseny jelentkezési lapja itt letölthető: jelentkezési lap link
A beérkezett dokumentumokat a Szervező a Szabályzatban meghatározott, és az itt jelzett követelményeknek megfelelően bírálja el.
Fontos! Az élelmezésbiztonság javítása a támogatási kérelmek kiemelt témája, a Szervező ez alapján mérlegeli a pályázati feltételeknek megfelelő projektjavaslatokat. Partnerek vagy egyéb, kiegészítő pénzügyi források rendelkezésre állása üdvözlendő, és ezt a projektkérelemben jelezni kell.
Előnyben részesülnek azok a Mikroprojektek, melyeknek megvalósítása szinergiában van a Projekt fenntarthatósági céljaival: partnerek bevonása és közösségi források mozgósítása
(beleértve a nem pénzügyi forrásokat is), társfinanszírozás, közösségi integráció, együttműködés a helyi hatóságokkal, együttműködések, szociális vállalkozások, fiatalok bevonásának lehetőségei, idősek és speciális igényűek támogatása, stb.
A Szervező fenntartja a jogot, hogy az oktatási időszak végéig (február 18-ig) módosítsa a részvételi feltételeket. A Szabályzatban bekövetkezett minden változásról előzetesen értesítjük a Résztvevőket az általuk megadott elérhetőségen a Kérdőívben meghatározott kommunikációs csatornákon keresztül. A Résztvevőknek vissza kell igazolniuk a változásokról szóló információk kézhezvételét. Megerősítés hiányában a Szervező úgy ítéli meg, hogy az információkról a Résztvevő értesült.
A Mikroprojektek területi hatálya: a Projekt Magyarország bármely régiójában megvalósítható.
A teljes finanszírozási alap Bruttó 3.250.000 Ft, mely a 3 (három) nyertes projekt között az alábbiak szerint oszlik meg:
- hely: Bruttó 1.500.000 Ft
- hely: Bruttó1.000.000 Ft
- hely: Bruttó 750.000 Ft
A támogatási összeg kifizetése forintban történik.
A közösség számára releváns, fenntartható, fejlődési potenciállal rendelkező projektek kidolgozásához kiemelten fontos a pályázók és a közösség, a pályázók és az önkormányzatok, a gazdálkodók közötti partnerség, melyekben a Kezdeményező és a Szervező a Mikroprojektekhez szükséges konstruktív, életképes ötletek forrását látja.
A pályázatoknak maradéktalanul meg kell felelniük a Szabályzatban meghatározott követelményeknek, és az alábbi Jelentkezési lap szerint kell benyújtani, amely innen tölthető le:
link
A pályázaton való részvételre jelentkezők kiválasztásának fő szempontjai:
- a projekt társadalmi hatása a fenntartható fejlődés céljaival összhangban, amely a közösségek élelmezésbiztonságának javítását és a releváns szükségletek kielégítését célozza
- világosan meghatározott cél és részletes projektmegvalósítási terv
- a projekt megvalósításának reális, következetes és egyértelműen meghatározott elvárt eredményei és ésszerű fenntarthatósága
- kiegyensúlyozott költségvetés és reális időkeret
- további projektfinanszírozási források (társfinanszírozási mechanizmusok, különösen a helyi hatóságokkal, közösségekkel és partnerekkel való együttműködés).
A beérkezett projektekről a Szakértői Bizottság tagjai döntenek.
A Szakértői Bizottság a határozatait egyszerű szótöbbséggel, nyílt szavazással hozza meg, és a határozatokat jegyzőkönyvbe foglalja. Vita esetén a Szakértői Bizottság elnökének szavazata dönt.
A Mikroprojekt értékelésének kritériumai
- A projekt célja:
a. A projekt céljainak megfelelése a fenntartható fejlődés céljaival, a közösségek élelmiszerbiztonságnak javulásával. 5 p.
b. A fenntarthatósággal kapcsolatos probléma felvetése, megfogalmazásának egyértelműsége, a probléma jelentősége és valósága a közösség számára. 5 pont
Összesen: 10 pont
A projetkpályázati lapon a 3.1-3.5-ös pont tartozik ide.
- A projekt jelentősége és társadalmi hatása:
a/ a célcsoport elérése. 5 pont
b/ a projekt hazai realitása, eredmények fenntarthatósága (megvalósíthatóság, együttműködések). 10 pont
Összesen: 15 pont
A projektpályázati lapon a 3.6-3.9-rész
- a projekt megtervezése, tartalma
Cselekvési terv, megvalósítási módszertan. 10 pont
3.10-3.12
Költségvetés gazdasági hatékonysága. 5 pont
3.13
Társfinanszírozások, együttműködések. 5 pont
3.13
Összesen:20 pont
A projekt sikermutatója - várható eredmények
Összesen: 5 pont
Üzleti terv megfogalmazása, a projektterv összképe és a projekt hatása a mezőgazdaságra
Összesen: 10 pont
Projekt Összesen: 60 pont
A Mikroprojekt jelentkezési lapja nem haladhatja meg a 10 oldalt, és a következő információkat kell tartalmaznia:
- címlap (a Mikroprojekt neve, a pályázó neve és elérhetősége)
- a Mikroprojekt rövid összefoglalója
- a Mikroprojekt relevanciájának és a közösség/terület életére és fejlődésére gyakorolt hatásának igazolása
- a Mikroprojekt céljai és célkitűzései
- a Mikroprojektek megvalósításának módszerei és eszközei
- a Mikroprojektek hatékonyságának nyomon követése és értékelése
- a Mikroprojekt további finanszírozása / fenntarthatósága
- becslés / költségvetés.
A pályázatokat 2022. március 15. éjfélig kell benyújtani elektronikusan az info@talentahu.org e-mail címen
Figyelem! Az adminisztratív költségek (irodabérleti díj, projektvezetési és könyvelési díjak, rezsi, kommunikáció, írószer, banki díjak, stb.) nem haladhatják meg a projekt teljes költségének 5%-át. A Program nem finanszírozhatja irodai berendezések vagy egyéb berendezések beszerzését, képzési és tanácsadói szolgáltatásokat, stb.
A pályázat nyertesei 2022. március 31-ig kerülnek kihirdetésre. A nyertesek részt vesznek az ünnepélyes díjátadón, amelyre 2022. április végén, Budapesten kerül sor, ennek időpontját még pontosítjuk.
A pályázat nyertesei számára mentort biztosítunk: 2022. áprilisában a nyertesek egyénileg és mentor kíséretében dolgoznak a saját Mikroprojektjükön. A Program összesen 3x2 óra online konzultációt biztosít a mentorral csoportos mentori foglalkozás keretében.
A 3 (három) nyertes az ünnepélyes díjátadón bemutatják Mikroprojektjüket üzleti tervükkel (pl.: Power Point Prezentáció keretében).
Vis maior esetén, amely lehetetlenné teszik a Szervező számára, hogy a megadott határidőn belül teljesítse kötelezettségeit, az új feltételeket a Program ww.talentahu.org weboldalán kiegészítő módon is közzéteszik, és értesítik a résztvevőket.